W niedzielę 14 sierpnia na Górze Wszystkich Świętych, już po raz drugi, słupiecka parafia zorganizowała festyn rodzinny – Parafiadę. Hasłem tegorocznej edycji były słowa Jana Pawła II: „Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali”.

Obserwując zaangażowanie osób, które włączyły się w organizację „Parafiady 2016”, z całą pewnością można stwierdzić, że słowa Karola Wojtyły zostały wzięte do serca przez wszystkich. Tym bardziej było nam miło włączyć się do wspólnej zabawy i zorganizować dla najmłodszych konkurs plastyczny i przy okazji poopowiadać im o naszych różnych pasjach 🙂

Festyn będący swoistym przedłużeniem klimatu Światowych Dni Młodzieży, rozpoczął się o godz. 10.30 w rytm dźwięków zespołu „Podzamek Boy’s”.

Następnie na scenie pojawiły się dzieci i młodzież z Domu Pomocy Społecznej w Ludwikowicach Kłodzkich, która, wraz z opiekunami, wprowadziła przybyłych w klimat modlitwy i uwielbienia Boga. Ostatnim zespołem, który zaprezentował się jeszcze przed Mszą św. było Koło Gospodyń Wiejskich z Tłumaczowa.

O godz. 14.00 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył ks. proboszcz Jerzy Czernal, a którą koncelebrowali: ks. Adam Makiel, ks. Krzysztof Iwaniszyn i ks. Józef Siemasz.

Po Mszy św. nastąpiła licytacja pysznego tortu zrobionego przez Krystynę Pająk – długa kolejka przed tortownicą świadczyła, że był doskonały. Po słodkim akcencie rozpoczął się występ gwiazdy wieczoru – „Małej Armii Jezusa” z Częstochowy. Ich występ był ucztą duchową i świetną ewangelizacją.

Po koncercie nastąpił czas na losowanie nagród z zakupionych cegiełek, które rozeszły się błyskawicznie – jak świeże bułeczki.

Następnie zostały wręczone dyplomy i drobne upominki dla dzieci biorących udział w konkursie plastycznym „Malujmy zwierzęta” zorganizowanym przez nasze stowarzyszenie.

Na koniec „Parafiady 2016” nastąpiło losowanie głównej nagrody – roweru górskiego. Rower trafił do Mai Galas. Zabawa, którą w dalszej części poprowadził zespół „Uni Vision”, trwała do godz. 21.00, kiedy to został odśpiewany Apel Jasnogórski połączony z błogosławieństwem.

Organizatorzy serdecznie dziękują hojnym sponsorom, bez których nie byłoby tylu wartościowych nagród, a przez to tak wiele radości oraz wszystkim siostrom zakonnym, księżom, dzieciom, młodzieży, gościom, a przede wszystkim parafianom za udział i wspólną zabawę w festynie.

Tegoroczny dochód z cegiełek i z „Parafiady” przeznaczony będzie na zadaszenie sceny na Górze Wszystkich Świętych.

(MZ, TP)