W dniu 16 kwietnia 2016 roku nasi członkowie przez kilka godzin sprzątali teren przy pomniku ofiar Gross-Rosen w Pieszycach.

Raduje nas efekt prac, jednak jednocześnie przeraża, jak wielkim brakiem szacunku dla tego miejsca wykazują się niektórzy ludzie…

Miejmy nadzieję, że widok pełnego kontenera nie będzie nam towarzyszył przy kolejnym sprzątaniu…


22 czerwca 2016 r., wybraliśmy się na teren dawnej filii obozu Gross-Rosen w Pieszycach (Sportschule), celem cyklicznego uprzątnięcia i wykoszenia terenu przy pomniku poświęconym ofiarom tegoż obozu. Na miejscu okazało się, że w trakcie wichur, które były przed paroma dniami, zostały złamane dwa drzewa, które runęły na pomnik (na szczęście nie uszkadzając go). Sprawa natychmiast została zgłoszona do Urzędu Gminy w Pieszycach i do świdnickiego Terenowego Oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych, która jest właścicielem terenu. Po otrzymaniu zgody z ANR na uprzątnięcie połamanej wierzby, mogliśmy 24 czerwca przystąpić do oczyszczenia tego miejsca pamięci.


25 marca 2017 r. nasi członkowie przez kilka godzin ponownie sprzątali teren przy pomniku ofiar Gross-Rosen (Sportschule).
Raduje nas efekt prac, jednak jednocześnie przeraża, jak wielkim brakiem szacunku dla tego miejsca wykazują się niektórzy. Już nie wiemy jak wpłynąć na nich! Może gdy zobaczą swoje śmieci, (które jak wszystko mają swoje „linie papilarne”) to się opamiętają i następnym razem trafią do miejsca gdzie odbierają gruz z remontu.
A może ktoś poznaje z czyjej to toalety pozostałości???
W każdej gminie są miejsca, w których przyjmowany jest gruz nieodpłatnie.
Przypominamy:
– Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) mieszczący się przy ul. Bielawskiej 6, w Pieszycach
– Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych PSZOK mieszczący się przy ul. Bielawskiej 15B, w Dzierżoniowie
– Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) – mieszczący się przy ul. Ceglanej 2 w Bielawie.